Javni poziv za dodjelu podsticaja za zapošljavanje u 2022. godini

Načelnik opštine Rudo raspisuje Javni poziv za dodjelu podsticaja za zapošljavanje iz sredstava budžeta opštine Rudo za 2022. godinu.

Pravo na ostvarivanje podsticaja za zapošljavanje u 2022. godini mogu ostvariti pravna lica i preduzetnici.

Za ostvarivanje prava na novčani podsticaj za zapošljavanje, mogu konkurisati i fizička lica koja su u postupku registracije pravnog lica kod nadležnog suda ili preduzetničke djelatnosti kod Odjeljenja za privredu, finansije, prostorno uređenje i inspekcijske poslove opštine Rudo (lica koja mogu ostvariti pravo na podsticaj za zapošljavanje – u daljem tekstu: korisnici)

Ukupna podsticajna sredstva za zapošljavanje za 2022. godinu iznose 100.000,00 KM. Sredstva za ovu namjenu obezbijediće se iz sredstava  revolving fonda, a korisnici će ostvariti kroz:

• Sredstva za nabavku opreme i zapošavanje novih radnika ……..60.000,00
  • Sredstva za zapošljavanje novih radnika…………………………………..40.000,00

Ako se sredstva u jednoj oblasti ne iskoriste mogu se preraspodjeliti u drugu oblast, a preraspodjelu odobrava načelnik Opštine.

Javni poziv

Obrazac