Потписан споразум са Њемачком хуманитарном организацијом АСБ

Начелник општине Рудо Драгољуб Богдановић потписао је Споразум са Њемачком хуманитарном организацијом Арбеитер – Самаритер – Бунд е.В. ( АСБ ) о учешћу општине Рудо у Пројекту “Подршка рањивој популацији кроз унапређење социјалних услуга у локалним заједницама у БиХ у 2022. години“ којег у највећој мјери финансира Министарство вањских послова Савезне Републике Њемачке.

IMG_5533

Општина Рудо преузела је обавезу учешћа у пројекту са 30% средстава од пројектованог буџета а 70% донира Министарство вањских послова Савезне Републике Њемачке.

Средства су намијењена за обнову стана који ће бити стављен на располагање Центру за социјални рад Рудо, за ургентни смјештај за лица у стању социјалне потребе која се не могу бринути о себи или немају ближње сроднике.

Рок за реализацију пројекта је 31.12.2022. године.