Poziv članovima/icama organizacija civilnog društva

Opština Rudo poziva zainteresovane članove/ice organizacija civilnog društva (OCD) koje imaju sjedište na području opštine Rudo a koji/e su učestvovali/e u konsultativnim procesima sa mladima u okviru platforme Dijalog za mlade, da se prijave za učešće u procesu evaluacije dostavljenih prijedloga projekata u okviru javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu 2 (ReLOaD2) na području opštine Rudo.

Javni poziv za projektne prijedloge organizacija civilnog društva je objavljen 2. avgusta i trajao je do 25. avgusta 2022. godine. Kako bi se proces evaluacije projektnih prijedloga odvijao transparentno, potrebno je osigurati učešće jednog predstavnika/ce organizacija civilnog društva koji je učestvovao u konsultativnim procesima sa mladima u okviru platforme Dijalog za mlade.

Prema pravilima, u javnom pozivu ne smiju učestvovati članovi/ice organizacija civilnog društva koje su dostavile svoje prijedloge projekata na javni poziv i/ili bili saradnici drugim organizacijama civilnog društva na istom javnom pozivu. Ukoliko se utvrdi da je predstavnik/ca OCD koji/a je član/ica evaluacione komisije OCD u vezi sa bilo kojim dostavljenim projektnim prijedlogom, ti projektni prijedlozi će biti diskvalifikovani.

Ovaj poziv je otvoren od 29. avgusta do 2. septembra 2022. godine, a zainteresovane osobe se mogu prijaviti putem sljedeće elektronske adrese: projekti@opstinarudo.com. Prijava treba sadržavati biografiju iz koje je vidljivo prethodno iskustvo kao i angažmani u OCD. Evaluacija dostavljenih projektnih prijedloga će se vršiti u mjesecu septembru 2022. godine, a o tačnom datumu evaluacije odabrani kandidat/kinja će biti blagovremeno obavješten/a. U slučaju da se prijavi više od jednog predstavnika/ce civilnog društva, kandidata/kinju će odabrati predstavnici OCD sa područja opštine Rudo.

Tekst javnog poziva