Позив за учешћена 56. Регионалној пољопривредној изложби – Рогатица 2022

Општина Рогатица организује „56. Регионалну пољопривредну изложбу Рогатица 2022“.

Овогодишња изложба и сајам биће одржани 11. септембра 2022. године, док ће 10. септембра 2022. године бити одржана предавања на актуелне теме из области пољопривреде.

Као и ранијих година током изложбе излагаће се, оцјењивати и награђивати:

• Приплодана стока: говеда (јунице икраве), овце (двизице и овце), козе (јарице и козе), коњи (кобиле и пастув).
  • Кромпир (сјеменски i меркантилни), скоруп -кајмак.
  • Традиционални домаћи производи (млијечни производи, производи од воћа, пчеларски производи, домаћа кухиња, производи кућне радионости) излагаће се промотивно уз могућност продаје. Посебно ће се награђивати: домаћа кухиња и прерађевине, кућна радионост, ручни радови и рукотворине.
  • У сајамском – посебном простору организоваће се продаја и откуп товне стоке (за месо).

Сви заинтересовани излагачи су у обавези да обезбједе сву потребну пратећу ветеринарску документацију:

• Увјерење о здравственом стању животиње
  • Потврду о здравственој исправности пошиљке производа животињског поријекла намјењене људској исхран, која се отпрема превозним средством у унутрашњем превозу (излагачи скорупа-кајмака, меда и производа од меда).

Организатор изложбе ће сносити трошкове превоза стоке (у виду накнаде за превоз).

За додатне информације: посјетите званичну интернет страницу Општине Рогатица: www.rogatica.ba као и путем општинске пољопривредне службе на телефон 058/490-237.