Novi projekti za opštinu Rudo

U utorak je u opštini Rudo održan radni sastanak rukovodstva opštine Rudo, sa Miloradom Dodikom srpskim članom Predsjedništva BiH, Željkom Cvijanović Predsjednicom Republike Srpske i premijerom Vlade Republike Srpske, Radovanom Viškovićem.

viskovic

Premijer Vlade Republike Srpske Radovan Višković između ostalog, na sastanku u Rudom, izjavio je da je Vlada investirala više od pola miliona KM u opštinu Rudo, i da je u planu da se u narednoj godini krene sa izgradnjom nove dionice puta prema Priboju, trasa Rudo -Kula Mioče.

Premijer Vlade Višković je u Rudom, također istakao da je u pitanju ključna investicija koju je kandidovala lokalna zajednica i da ovih dana očekuju završetak projektno-tehničke dokumentacije.

On je podsjetio i da se vode razgovori o načinu kako da Republika Srpska preuzme imovinu što je kompanija “Komsar” imala na ovom području, odnosno hotel i projekte hidrocentrale “Mrsovo1”.

– Ukoliko to privedemo kraju na obostrano zadovoljstvo, ovaj hotel će biti prenesen na lokalnu zajednicu koja će upravljati tim objektom, a hidrocentrala “Mrsovo1” će biti u vlasništu Republike Srpske, odnosno “Elektroprivrede” – rekao je Višković.

Tokom sastanka Milorad Dodik, srpski člana Predsjedništva BiH, je obećao da će se lično založiti za hitnije riješavanje imovinsko-pravnih poslova u vezi sa prodajom i ustupanjem imovine preduzeća “Novi autodijelovi” i “Rudoplast” kako bi novi investitori  „Inmold“ i „Vendom“, započeli proizvodnju, a sve  u cilju riješavanja nezaposlenosti u opštini Rudo.