Razgovori sa novim investitorima

Načelnik opštine Rudo Dragoljub Bogdanović ugostio je danas u opštini Rudo Mladena Kovačevića direktora Tekstilne firme Mraz doo sa Pala, Miroslava Vujičića direktora Zavoda za zapošljavanje RS i Narodnog poslanika Iliju Tamindžiju. Sastanak je imao za cilj da je ispitaju mogućnosti osnivanja ogranka ovog preduzeća u Rudom u okviru kojeg bi bilo zaposleno od 40 do 50 osoba.

rbt

Opština Rudo je pozdravila inicijativu koja će biti realizovana uz podršku JU Zavoda za zapošljavanje RS i iskazala spremnost da sa svoje strane osigura sve što bude potrebno za pokretanja tekstilne proizvodnja na prostoru opštine.

Preduzeće Mraz d.o.o je firma sa bogatim iskustvom krojenja i šivenja prema svjetski priznatim kućama.

rbt

Prvobitno osnovan 1980. godine od strane gospodina Radivoja Kovačevića, Mraz je počeo kao mala krojačka radnja, kao porodični posao u gradiću Pale. Od tada je kompanija eksponencijalno rasla do trenutka u kojem smo danas,  sa četiri različita proizvodna pogona u mjestima Pale, Rogatica, Foča i Nevesinje, sa radnom snagom koja broji preko 300 radnika.

Danas ova firma proizvoi odjeću za više svjetski poznatih brendova kao što su Greiff i Kübler, kao i održavanje vlastitih krojeva.