Održana promocija romana „Još se priča pored Lima“

U organizaciji JU Narodna biblioteka „Manojlo Ilić“, u petak, 17. marta 2023. godine u maloj sali Doma kulture održana je promocija romana „Još se priča pored Lima“ autorke Vesne Jugović. O romanu su govorili autor Vesna Jugović i profesor književnosti, recenzent i novinar Biljana Komarica.

promocija (3)

Roman „Još se priča pored Lima“ zasnovan je na istinitoj priči o ljubavi Ivanke Bebe Soldatović i Radmila Lavrenčića, prvog direktora FAP-a. Ujedno priču o njihovoj ljubavi prati i priča o rađanju i razvoju, ali i ostanku Fabrike automobila u Priboju.

promocija (2)

Autor romana, Vesna Jugović ističe da je ovo ispovijest iz prve ruke o toj ljubavi, o kojoj se „još priča pored Lima“. Kroz nju čitalac saznaje mnogo toga i o onom vremenu, ideologiji, političkom režimu, vrijednosnom sistemu, prirodi te višenacionalne zajednice.

promocija (1)

„Moj motiv je bio da ostane pisani trag o ovom divnom čoveku, bez koga bi, sigurna sam, ovaj grad izgledao drugačije. Jer, da je on poklekao, pred ponudama, pa i ucenama, FAP ne bi ostao u Limskoj dolini. Zato je Radmilo „nagrađen“ i robijom, a ja sam pokušala ovom knjigom da mu se bar delom, kao Pribojka i bivši radnik FAP-a odužim, za ono što je učinio za fabriku i ovaj grad.“, rekla je autorka romana, Vesna Jugović.