Обиљежено 200 година од рођења П.П. Његоша

200 godina P.P. Njegosa u Rudom

У суботу, 27. априла у великој сали Дома културе у Рудом, одржана је манифестација поводом обиљежавања 200 година од рођења Петра ИИ Петровића Његоша. Организатори ове манифестације били су ЦКПД „Просвјета“ Рудо и СШЦ „Рудо“.

У првом дијелу програма наступили су народни гуслари Вукота Говедарица и Огњен Андрић из Кнића код Крагујевца, који су звуковима овог традиционалног инструмента увеличали сјећање на Његоша. Такође је одржан и квиз о Његошу на коме су учествовали ученици свих разреда руђанске гимназије. Побједу је однијела група другог разреда.

У другом дијелу манифестације наступили су гости манифестације, КУД „Стеван Книћанин“, такође из Кнића, женска пјевачка етно група и КУД „Бијело брдо“ из Бијелог брда, као и домаћин КУД „Просвјета“ Рудо.

Ова манифестација је по први пут одржана у Рудом, а организатори су изразили жељу да она постане традиционална.

Извор: Локални тим ОНАуБИХ Рудо