Одржана волонтерска еколошка акција

Čisšćnje okoline u Rudom

У соботу је широм Босне и Херцеговине одржана волонтерска еколошка акција уклањања дивљих депонија „Лет’с до ит – очистимо земљу за један дан“.

Акција „Лет’с до ит“ је највећа волонтерска еколошка акција у историји Босне и Херцеговоне у којој је ове године учествовало 39 општина само на подручју Републике Српске.

У оквиру акције, у Општини Рудо, очишћене су следеће локације:
Штрпци – Регистрована дивља депонија “Мачковац”, као и мјесни дом у Штрпцима,
Рудо – Локација некадашње сточне пијаце, као и поток недалеко од исте, Сетихово – Рибарско одмаралише.

У плану је било да се очисти још једна регистрована дивља депонија у Будимлији, али по доласку на локацију је утврђено да иста није сигурна по здравље волонтера, па је акција отказана. Стање на тој локацији је пријављено комулалној инспекцији општине Рудо.

На акцији је учествовало преко 40 волонтера, домаћинства која су била обавјештена путем локалне телевизије, као и радници комуналног предузећа.

Прикупљено је више од 60 кеса отпада.

Извор: Локални тим ОНАуБИХ Рудо