Konačno krov nad glavom

IMG_0471

U okviru projekta  „ZP 10 „, koji se finansira preko Fonda za povratak  Bosne i Hercegovine , trenutno se na području opštine Rudo gradi 12 stambenih jedinica.Za povratnike iz reda bošnjačkog naroda , grade se 4 stambene jedinice a 8 jedinica, namjenjeno je povratnicima srpske nacionalnosti. Objekti se grade na lokacijama : Staro Rudo, Ravno Setihovo, Strmica , Rosulje  i Grabovik.

Ukupna vrijednost ovog projekta je 227 890,21 KM i njegova realizacija je započela 2012.godine.Međutim , odabrani izvođač nije ispunio ugovorne obaveze , pa je ugovor raskinut.Nakon ponovljene procedure , izabran je novi  izvođač radova firma „Primus“d.o.o. iz Rogatice.

Prema rječima nadzornog organa Slobodana Mikovića, trenutno je u toku izvođenje armirano-betonskih , zidarskih radova , izrada ploča i krovova  . Rok za završetak radova je 60 dana od početka njihovog izvođenja.