Конкурс за литерарне и ликовне радове

Удружење особа са посебним потребама “Нада” Рудо и Општинска развојна агенција “ОРА” Рудо, у оквиру реализације пројекта “Интеркултурални камп Рудо-Стргачина 2013”, финансиран од стране Америчке амбасаде у БиХ, расписују:

Конкурс за прикупљање литералних и ликовних  радова на тему – Интеркултурализам и толеранција

Позивају се ученици свих основних школа у БиХ а посебно из школа, које су у претходне четири године учествовале у Интеркултуралном кампу Рудо – Стргачина,  да узму учешће на овом конкурсу и доставе своје радове.

Литерарни радови треба да имају за тему химну Интеркултуралног кампа Стргачина, односно текст химне.

• Пјесма не би требало да садржи више од двадесет стихова, тј. максимално 5 строфа, од тога једна строфа која би се понављала у виду рефрена. У случају да садрже више строфа или стихова, ти радови неће  бити дисквалификовани.
  • Да пјесма (текст химне) не смије садржати уврједљиве ријечи, да мора бити у складу са духом и природом овог кампа.
  • Да аутор текста самим слањем и учешћем пристаје на то да се према његовом тексту уради музика, тј, да се химна компонује.

Ликовни радови треба да представљају будући грб,  лого и слоган Интеркултуралног кампа.

• Рад може да садржи минимално двије од задатих тема.
  • Избор технике је слободан, а рад треба да представља идеју и циљеве пројекта “ Интеркултрални камп у Стргачини “,
  • Конкурсом ће бити одабрано једно или висе ликовних решење, које ће накнадно проћи професионалну обраду, како би се добио финални дизајн,
  • Решење представља власништво удружења „ Нада“ и исто задржава право одлучивања о финалној обради идејног решења.

Конкурс је такмичарског карактера и по три најбоља рада биће награђена пригодним наградама.

Услови пријављивања и учествовања:

1. Конкурс је отворен за  ученике свих основних школа у БиХ,  узраста од 11 до 16 година, као и за чланове удружења  особа са посебним потребама у БиХ.

2.Достављање радова:

Класичном поштом, у затвореној коверти,   на адресу Општинска развојна агенција “ОРА”  Рудо ул. Милоша Обилића бр.12. 73260 Рудо или личном доставом, у затвореној коверти , у просторије Општинске развојне агенције Рудо

3. Означавање радова: Сваки рад треба да буде означен насловом. Радови који буду изабрани за изложбу биће приказивани насловом, који им је аутор додјелио и именом аутора.

4. Потребно је још доставити:

Податке о аутору са контакт подацима  (име, презиме, узраст, школа, разред-одјељење, телефон и е – маил)

Радови, који не буду достављени у року,  неће бити узети у разматрање,

Питања у вези конкурса можети слати на: орарудо@теол.нет

Конкурс је отворен од 30.10.2013. до 20.11.2013. године. (напомена: радови неће бити враћени.)

Желимо Вам пуно успјеха!