Pripreme za sajam domaćih proizvoda uspješno teku

pripreme za sajam

Održan je drugi sastanak inicijativne grupe za sajam koju čine predstavnici SZTR „Neven“, PZ „Uvac-Rudo“, Udruženja „Medovina“, Udruženja malinara „Malina“, JU za turizam i sport, hotela Komsar, SZTR „APOA“ Rudo, Dnevnog boravka djece, Grupe žena iz Štrbaca i Centra za odgovornu demokratiju COD Luna uz finansijsku podršku SWG-a, opštine Rudo i medijsko sponzorstvo “Informativni centar Rudo” i TV Priboj.

Tokom sastanka najviše pažnje je bilo posvećeno sadržaju sajma. Pored izlagača posjetioci sajma će imati priliku vidjeti i modnu reviju poznate modne kuće Sirogojno kompani iz Sirogojna, izložbu modela kućne radinosti žene iz Višegrada i Rudog i modele kreatorke Vanje Kreho iz Rudog.

med

Sajam će imati i edukativnu komponentu pa će posjetioci i učesnici imati prilike odslušati predavanja na teme: “Analiza pravilnog uzemljavanja pčelinjih zajednica i osvrt na bolesti pčela i pčelinjih legla“ i „ Uticaj upotrebe pesticida na pčelarstvo“.

Građani Rudog pokazali su interes da stave svoje raspoložive smještajne kapacitete za potrebe sajma. Poziv JU za turizam i sport Rudo svim zainteresovanim građanima koji posjeduju adekvatan prostor za smještaj gostiju još uvijek je otvoren, a to mogu učiniti pozivom na broj: 058/711-751.