Obavještenje Opštinske izborne komisije

U skladu sa članom 18. Pravilnika o vođenju i upotrebi centralnog biračkog spiska, pozivamo sva lica koja su zbog starosti, bolesti ili invalidnosti vezani za svoje kuće, te iz tog razloga nisu u mogućnosti glasati na redovnim biračkim mjestima, a koja su zainteresovana da na predstojećim lokalnim izborima glasaju, kod svojih kuća putem mobilnog tima, da se prijave kod JU Centar za socijalni rad Rudo i JZU DZ „Dr Stojana i Ljubica“ Rudo.

Molimo da pored ličnih podataka, adrese i eventualno broja telefona naprijed navedenim službama dostavite i kopiju medicinske dokumentacije o bolesti ili invaliditetu, zbog koje niste u mogućnosti glasati na redovnim glasačkim mjestima.

Službenici centra za birački spisak će zaintresovana lica kontaktirati i lično posjetiti i uzeti izjave o želji da glasaju putem mobilnog tima.

Tražena medicinska dokumentacija nam je potrebna kako bismo je u skladu sa članom 18.  stav 2. Pravilnika o vođenju i upotrebi centralnog biračkog spiska dostavili Centralnoj izbornoj komisiji kao dokaz o potrebi glasanja putem mobilnog tima.

Prijava se može izvršiti najkasnije do 26.08.2016. godine.