У сврху креирања бољег окружења за самозапошљавање маргинализованих група жена, отварање и развој бизниса Општина Рудо је у сарадњи са УСАИД/ППМГ расписала Јавни позив за финансирање бизниса из средстава за пројекат Подршке развоју бизниса маргинализованих група жена који се финансира и суфинансира средствима општине Рудо и УСАИД/ППМГ.

Средства у укупном износу од 60.000 КМ за финансирање бизниса кроз пројекат Подршке развоју бизниса маргинализованих група жена обезбјеђена су суфинансирањем 50% од Америчке агенције за развој УСАИД/ППМГ и 50 % из буџета општине  Рудо.

Опредјељена средства Општина Рудо ће кроз јавни позив расподјелити за бизнис идеје које у коначници обезбјеђују запошљавање маргинализованих група жена.

Право на додјелу средстава кроз јавни позив имају жене које припадају маргинализованим групама:

• женама жртвама насиља,
  • самохраним мајкама,
  • незапосленим младим женама млађим од 30 година,
  • женама с инвалидитетом или с дјететом с инвалидитетом,
  • незапосленим женама у руралним срединама,

и то:

• као појединцима или као тиму;
  • са пребивалиштем на подручју општине Рудо;
  • које имају пословне идеје и желе започети посао у одређеној дјелатности на подручју општине Рудо;
  • које у тренутку подношења пријаве немају регистровану властиту дјелатност;
  • да нису осуђиване за кривична дјела против привреде и кривична дјела против имовине.
  • да су незапослене и пријављене на евиденцији Завода за запошљавање РС, Биро Рудо.
  • које ће пословну идеју реализовати на подручју општине Рудо.

Документација по овом Јавном позиву може се преузети од 3. марта 2017 године . Све информације и електронска верија обрасца и документације могу се преузети на сљедећој веб страници www.opstinarudo.com или добити захтјевом на маил: projekti@opstinarudo.com.

Општина Рудо ће током јавног позива организовати инфо сесију за све заинтересоване за позив 10. марта 2017 у малој сали Дома културе са почетком у 10.30 и едукацију   за све заинтересоване у погледу попуне обрасца апликације и одговорити на сва додатна питања која ће се одржати 20.03.2017. године у малој сали Дома културе с почетком у 12,00 сати.

Јавни позив за расподјелу средстава траје 45 дана од дана објављивања на огласној табли и на службеној wеb-страници општине.

Детаљније информације о Пројекту могу се  добити на телефон број 058/711-164, лично у канцеларији бр. 11 или путем e-mailа: projekti@opstinarudo.com.

Јавни позив

Смјернице