У Рудом почела изградња стамбене зграде

zgrada1

У Рудом је почела изградња стамбене зграде са 10 станова.

Изградња ове зграде реализује у оквиру Пројекта „Затварања колективних центара и алтернативних смјештаја (ЦЕБ2)“, а вриједност радова износи око 687.000 KМ.

Извођач радова је фирма Конструктор доо Фоча, а рок за извршење радова је 300 дана.

Пројект „Затварање колективних центара и алтернативних смјештаја путем осигурања јавних стамбених рјешења – ЦЕБ 2″ спроводи се у 45 градова и опшина у Босни и Херцеговини, а њиме је планирано затварање 121 колективног центра. Планирана је изградња 2.611 стамбених јединица непрофитног социјалног становања у које ће више од 7.200 корисника колективних центара бити пресељено у нове стамбене јединице.

Пројекат ЦЕБ 2 имплементира Министарство за људска права и избјеглице Босне и Херцеговине путем надлежних ентитетских министарстава, органа локалних власти те ресорних кантоналних министарства/управа у Федерацији БиХ и УНХЦР-а.

zgrada