Ватрогасно друштво Рудо подјелило опрему за 10 мјесних заједница

У оквиру пројекта “Унапређење безбједоносне и еколошке културе грађана општине Рудо”, јуче је у просторијама Ватрогасног друштва Рудо, подјељена ватрогасна опреме за 10 добровољних ватрогасаца из 10 мјесних заједница. Опрема се састоји од 10 комплета апарата за гашење пожара, напртњача, крампи и лопата.

Поред опреме, кроз пројекат је обављена и обука добровољних ватрогасаца, који су  делегирани испред савјета мјесних заједница, а припремљен је и информативни материјал за дјецу и и одрасле.

До краја пројекта, у плану је волонтерска еколошка акција и едукација дјеце и грађана како поступати у случају пожара.

Овај пројекат се спроводи у оквиру програма Релод западни Балкан који финансира Европска унија у БИХ а имплементира УНДП у сарадњи са општином.