Дивље депоније због несавјесних грађана

prvi izgled

На захтјев општинског органа, дана 02.05.2019. године  очишћена је  дивља депонија смећа, на  улазу у град Рудо,  испод Орфице.  Чишћење је извршио Тодоровић Слађан.

На жалост, очишћена површина је “успјела” да буде чиста  цијела два дана. Већ 05.05.2019. године на истој локацији,  несавјесни грађанин је бацио  двије вреће са смећем.

slike bez smeca

Овим је показан немар и неодговорност према јавној површини, при чему је директно угрожена животна средина. Стварање дивљих депонија, поред тога што се нарушава изглед града, негативно утиче и на здравље животиња и људи као и узалудно чишћење и трошење средстава.

novo smece

Овим путем позивамо грађане  да пријаве несавјесне појединце, који непрописно одлажу комунални и грађевински  отпад и тако угрожавају природу. Све пријаве у вези са стварањем дивљих депонија могу се пријавити комуналној полицији путем телефона 058 711- 800.