ЈАВНИ ПОЗИВ за обуку геронто домаћица

На основу Уговора о реализацији пројекта под називом „Сервис у кући ‘’, који је подржан у оквиру Регионалног пројекта локалне демократије на Западном Балкану којег финансира Европска унија (ЕУ), а имплементира Развојни програм Уједињених нација у Босни и Херцеговини, Удружење родитеља са четворо и више дјеце општине Рудо расписује Јавни позив за обуку геренто-домаћица

Обука за геронто-домаћице се састоји од 5 модула у трајању од по 3 дана, 3 студијске посјете и праксе у трајању од по 5 посјета старим особама на простору општине Рудо.

Током обуке биће обрађене следеће теме, а обрађиваће их следећи предавачи:

1.Права корисника из социјалне заштите
(предавач Братислав Буква,социјални радник)
2.Појам психологије старења
3.Когнитивне функције у старости
4.Емоцијални живот старих
(предавач Ивана Ракић дип психолог)
5.Исхрана старих лица
6.Најчешћа обољења код старих
7.Физичке активности старих
(предавач др Тијана Ћировић)
8.Деменција (узроци-превенција)
9.Однос геронто домаћица (потешкоће и изазови са старим лицима)
10.Комуникација са старим лицима
(предавач Сузана Васић,дефектолог)
11.Увод у његу (рад са покретним и непокретним пацијентима)
12.Виталне функције (теорија и пракса)
13.Прва помоћ
14.Хигијена
15.Деменција (како се опходити према пацијенту)
(предавач Секулић Даринка медицински техничар)

Право на учешће у наведеном пројекту имају социјално и материјално угрожене особе, при чему се предност даје женама и младим особама са подручја општине Рудо.

Све додатне информације могу се добити на телефона 066/297-727, сваким радним даном од 07:00-15:00 сати.
Јавни позив остаје отворен до 31.10.2019. године до 15:00 сати.
Непотпуне и неблаговремене пријаве неће се узети у разматрање.

Текст јавног позива