Рудо без обољелих и са мање лица у самоизолацији

Данас је Општински штаб за ванредне ситуације одржао редован састанак, на којем је разматрано стање у вези са мјерама које су предузете у циљу спречавања ширења вируса ковид -19.

Закључено је да је стање задовољавајуће, имајући у виду да на простору општине Рудо нема заражених вирусом ковид -19 и да је већина становника изашла из самоизолације, те да се тренутно у кућној изолацији налази 9 а у карантину 2 особе.

Лица која су изашла из изолације нису имала симптоме вируса корона током 14 дана колико је и трајала самоизолација.

Штаб је донио одлуку да се у превентивне сврхе поново изврши дезинфекција улица и стамбених зграда.

У складу са одлукама Републичког штаба за ванредне ситуације, све мјере које су раније донесене и даље остају на снази до 13.04.2020. године.