Општина Рудо и Каритас Швајцарске донирали нових 10 пластеника

Данас су Општина Рудо и Каритас Швајцарске потписали уговоре за додјелу пластеника од 100 м2, са системом за наводњавање, пресадом и осталом пратећом опемом, који ће ускоро бити и испоручени корисницима које су одабрани након спроведеног јавног позива.

Потписано је 10 уговора, чија појединачна вриједност износи 2928,67 КМ, а коју корисници суфинансирају у износу од 486 КМ.

karitas (2)

Приликом потписивања уговора, корисницима пројекта обратио се Драган Јовановић, начелник Одјељења за општу управу и друштвене дјелатности, који им је том приликом честитао на донацији и истакао да је ово један у низу пројеката који општина реализује у сарадњи са организацијом Каритас.

Приликом избора корисника, предност је дата младима, незапосленима и особама са мањим примањима како би могли повећати кућни буџет.

Нови су пластеници подијељени кроз Каритасов пројекат “Стварање прихода и радних мјеста у пољопривредном сектору у Босни и Херцеговини – (ИГАС) 2016-2020”.