Трећа подјела хуманитарне помоћи Каритаса Швајцарске

У понедељак су представници Швајцарског Каритаса у БиХ на подручју општине Рудо уручили по трећи пут прехрамбено-хигијенских пакета угроженим породицама у стању социјалне потребе које су погођене посљедицама пандемије вируса корона.

Са овом подјелом, завршава се ова акција, која је имала за циљ ублажавања посљедица које су изазване појавом вируса Корона.

Подјељени су пакети вриједности од 50 до 125 марака, зависно од броја чланова  домаћинства.

Списак корисника помоћи састављен је у сарадњи са предсједницима мјесних заједница,  Центром за социјални рад и Црвеним крстом општине.

Корисници су домаћинства која су остала без прихода због економских  ограничења и ограничења рада,  домаћинства у рањивој ситуацији (самохрани родитељи,  особе са  инвалидитетом, особе са  хроничним болестима).

Овом вриједном донацијом од стране Каритаса је још једном потврђена добра сарадња ове хуманитарне организације са општином Рудо.

Осим Рудог, хуманитарна акција додјеле помоћи породицама у стању социјалне потребе реализује се у још деветнаест општина у БиХ.

Донатори су Министарство спољних послова Швајцарске Конфедерације и хуманитарна организација Каритас.