Druženje u znak sjećanja na Peđu

m_pedja

Udruženje žena „Eva“ je kroz projekat, koji se finansira iz lokalne uprave „Podrška nezaposlenim ženama“ 4.10. 2020. u Setihovu, organizovalo takmičenje u spremanju kotlića koje su članice ,,Eve“  posvetile svom dugogodišnjem saradniku Predragu Peđi Kastratoviću.

„U spremanju kotlića učestvovale  su četiri žene koje su, uz podršku porodice i prijatelja, spremale kotlić. Bilo je prijavljeno 7 takmičarki, ali iz opravdanih razloga tri takmičarke su bile spriječene  da dođu. Zbog svih okolnosti u kojima se održavala manifestacija, bilo je prisutno oko 50 osoba: uglavnom Pedjini prijatelji, saradnici, porodica i uža rodbina. Postavile smo i video-bim  gde su se prikazivale slike o Peđinom radu. Načelnik opštine Rudo je održao prikladan govor posvećen našem dragom Peđi koji nas je sve dirnuo i otvorio mnifestaciju“, izjavila je Milka Vilotić, organizator ove manifestacije.

Pokrovitelj manifestacije je Opština Rudo. Tročlani žiri u sastavu  predsjednica  Dragica Kastratović, Milovan Ćirović i Milojko Marinković su odlučili da je

Prvo mjesto osvojila  Milena Kujundžić -Rosulje.

Drugo mjesto osvojila je Angelina Pjevcevic – Gojava.

Treće mjesto osvojila je Mila Tuba – Rudo.

Sponzori manifestacije su:  Javni prevoz Rudo i Knjižara ,,Napredak“.

Zahvaljujemo se ribarima koji su nam ustupili prostor i Šumarstvu Rudo koje nam je obezbijedilo drva.

Hvala porodici Kastratović koja je podržala našu inicijativu i dala svoj doprinos u organizaciji.

Zahvaljujemo se svim posjetiocima koji su došli i svojim prisustvom podržali i uveličali manifestaciju koju smo posvetili zajedničkom prijatelju Peđi.

Tokom manifestacije, porodica je iskoristila priliku da se zahvali organizatoru, pokrovitelju i sponzorima.Takodje,  upucene su rijeci zahvalnosti svim gradjanima i institucijama u Opstini Rudo koji su bili sve vrijeme uz Peđu dok se herojski borio sa opakom bolescu.