Министарка Јујић потписла уговоре са начелницима општина о суфинансирању пројеката

Министар управе и локалне самоуправе Републике Српске Сенка Јујић, потписала је данас  (30.10.2020.) са начелницима односно представницима општина: Чајниче, Шамац, Власеница, Пелагићево, Рогатица и Рудо, уговоре о суфинансирању пројеката у овим јединицама локалне самоуправе, у износу од 135.100,93 КМ.
Тако је за суфинансирање пројекта пластеничке производње поврћа у Чајничу издвојено 11.714,60 КМ. Општина Шамац ће добити 15.000 КМ за изградњу двије стамбене јединице за социјално угрошене категорије становништва, Власеница 30.000 КМ за пројекат подршке маргинализованим групама, Пелагићево 18.386,33 КМ за другу фазу изградње капеле и мртвачнице у насељу Горња Трамошница, Рогатица 30.000 КМ за пројекат унапређења енергетске ефикасности у Основној школи, а општина Рудо 30.000 КМ за реконструкцију зграде Дома културе.
Данашњем потписивању нису присуствовали начелници општина Калиновик и Језеро, из оправданих разлога, па ће уговори са њима бити потписани накнадно. Општини Језеро ће бити додијељно  6.000 КМ за подршку активностима Омладинске банке Језеро а Калиновику 25.000 КМ, за програм подршке предузетништву кроз инкубатор пословних идеја, тако да ће за ових осам општина бити издвојено укупно 166.100,93. КМ
Министарка Јујић каже да је данашње потписивање уговора са начелницима шест општина веома значајно, јер се на овакав начин директно помаже неразвијеним и изразито неразвијеним општинама у реализацији њихових пројеката.
„Планирани грант министарства за ове намјене, у овој години износи 300 000 КМ, од чега ће  у овом првом кругу бити додијељено 166.100,93 КМ а остатак средстава биће додијељен до краја календарске године по захтјевима јединица локалне самоуправе“, рекла је министарка Јујић и подсјетила да су суфинансирањем пројеката у овим општинама обезбијеђене инвестиције од око 1,5 милион КМ.
Преузето са сајта Министарства локалне управе и самоуправе РС