Ministarka Jujić potpisla ugovore sa načelnicima opština o sufinansiranju projekata

Ministar uprave i lokalne samouprave Republike Srpske Senka Jujić, potpisala je danas  (30.10.2020.) sa načelnicima odnosno predstavnicima opština: Čajniče, Šamac, Vlasenica, Pelagićevo, Rogatica i Rudo, ugovore o sufinansiranju projekata u ovim jedinicama lokalne samouprave, u iznosu od 135.100,93 KM.
Tako je za sufinansiranje projekta plasteničke proizvodnje povrća u Čajniču izdvojeno 11.714,60 KM. Opština Šamac će dobiti 15.000 KM za izgradnju dvije stambene jedinice za socijalno ugrošene kategorije stanovništva, Vlasenica 30.000 KM za projekat podrške marginalizovanim grupama, Pelagićevo 18.386,33 KM za drugu fazu izgradnje kapele i mrtvačnice u naselju Gornja Tramošnica, Rogatica 30.000 KM za projekat unapređenja energetske efikasnosti u Osnovnoj školi, a opština Rudo 30.000 KM za rekonstrukciju zgrade Doma kulture.
Današnjem potpisivanju nisu prisustvovali načelnici opština Kalinovik i Jezero, iz opravdanih razloga, pa će ugovori sa njima biti potpisani naknadno. Opštini Jezero će biti dodijeljno  6.000 KM za podršku aktivnostima Omladinske banke Jezero a Kalinoviku 25.000 KM, za program podrške preduzetništvu kroz inkubator poslovnih ideja, tako da će za ovih osam opština biti izdvojeno ukupno 166.100,93. KM
Ministarka Jujić kaže da je današnje potpisivanje ugovora sa načelnicima šest opština veoma značajno, jer se na ovakav način direktno pomaže nerazvijenim i izrazito nerazvijenim opštinama u realizaciji njihovih projekata.
„Planirani grant ministarstva za ove namjene, u ovoj godini iznosi 300 000 KM, od čega će  u ovom prvom krugu biti dodijeljeno 166.100,93 KM a ostatak sredstava biće dodijeljen do kraja kalendarske godine po zahtjevima jedinica lokalne samouprave“, rekla je ministarka Jujić i podsjetila da su sufinansiranjem projekata u ovim opštinama obezbijeđene investicije od oko 1,5 milion KM.
Preuzeto sa sajta Ministarstva lokalne uprave i samouprave RS