Наредба о обавезној дератизацији на подручју општине Рудо

1. У циљу заштите становништва од појаве и ширења заразних болести које преносе глодари, наређује се вршење обавезне дератизације на подручју општине Рудо
  • Јесења фаза обавезне дератизације обавља ће се од 05.10 2020 -11.10. 2020
  1. Обавезна дератизација обухвата :
  • пословне и помоћне просторије предузећа, самосталних трговинских, угоститељских и занатских радњи, а нарочито оних који се баве производњом, складиштењем и прометом животних намирница ,
  • зелене површине
  • канализациону мрежу, главну градску депонију,
  • здравствене, школске и предшколске установе,
  • вјерске објекте,
  • приватна домаћинства, стамбени фонд
  1. Дератизацију ће вршити овлаштена и оспособљена стручна организација која посједује рјешење Министарства здравља и социјалне заштите Републике Српске, д.о.о. „Санитација“ из Зворника.
  2. Сви грађани, организације, предузећа и установе дужни су да се придржавају одредби из Наредбе Начелника општине и извођачима дератизације омогуће приступ у све објекте и површине којима управљају, те да пруже помоћ приликом извођења радова и да поступају по упутствима извођача дератизације везано за заштиту људи и домаћих животиња, животне и радне средине. У противном сносиће санкције прописане одредбама члана 61. став 1. Тачка7в). Закона о заштити становништва од заразних болести (“Сл гл.Републике Српске“,бр.90/17).
  3. Здравствена инспекција вршиће надзор извршења ове Наредбе.
  4. Ова Наредба има се објавити на свим јавним мјестима (огласна табла Општине ,МЗ, телевизији Рудо и сл.)

Наредба