Održana druga redovna sjednica Skupštine opštine Rudo

Juče je u Rudom održana druga redovna sjednica Skupštine opštine Rudo.

Na sjednici su usvojene odluke:

• o  podsticajima za razvoj poljoprivrede u 2021. godini
  • o dodjeli novčane pomoći roditeljima za novorođenu djecu,
  • o raspisivanju i provođenju redovnih izbora za članove savjeta mjesnih zajednica na području opštine Rudo,
  • o dodjeli na privremeno korišćenje putničkog vozila Domu zdravlja JZ Rudo „Dr Stojana i Ljubica“,
  • o dodjeli na privremeno korišćenje opreme za Mini siranu PZ „Uvac-Rudo“,
  • o dodjeli  kontejnera na korišćenje JKP „Usluga“ Rudo.

Usvojen je nacrt Budžeta opštine Rudo za 2021. godinu i upućen na javnu raspravu koja će se održati od 01 do 09.03.2021.godine,

Izvršeno je usklađivanje sa zakonom Odluke o nakanadama za obavljanje dužnosti  odbornika a prema preporukama Revizora.

Usvojena je i Platforma za mir i Plan aktivnosti za implementaciju Platforme za mir u periodu od 2021-2023.

Izvršena su imenovanja načelnika Odjeljenja za privredu i finansije, prostorno uređenje i inspekcijske poslove, Odjeljenja za opštu upravu i društvene djelatnosti i sekretara Skupštine opštine Rudo.

Skupština opštine je stavila van snage zaključak Skupštine iz 2013. godine, kojim je dato pozitivno mišljenje za dodjelu konsecije za istraživanje nalazišta nikla, kobalta i dr. na teritoriji opštine Rudo.

Usvojeni akti biće dostupni u narednom periodu na sajtu opštine Rudo na poziciji „Službeni glasnici“ u „Službenom glasniku  opštine Rudo“ broj 3.