Наредба о мјерама заштите против корона вируса

На основу приједлога Општинског штаба за ванредне ситуације, Начелник општине Рудо донио је Наредбу којом се:

ЗАБРАЊУЈЕ до 05.04.2021. године:

• рад свих угоститељских објеката ( укључујући и објекте на бензинским станицама);
  • рад приређивача игара на срећу (спортске кладионице);
  • рад установа културе ( позоришта, биоскопи, музеји),;
  • организовање рекреативних активности, тренажни процеси и такмичарске активности спортских организација;
  • рад фитнес центара.

ЗАБРАЊУЈУ:

• Јавна окупљања у групама већим од 30 лица
  • Приватна окупљања у групама већим од 10 лица

НАРЕЂУЈЕ се трговинским радњама да:

• поштују дозвољени број истовремених посјетилаца у објекту и обавјештење о дозвољеном броју истакну на улазним вратима објекта.
  • обавезно ношење заштитних маски у објекту.

ДОЗВОЉАВА СЕ вршење услуга доставе хране и пића као и шалтерска продаја хране и пића без могућности конзумирања унутар и испред угоститељског објекта, у времену од 06,00 -21,00 час.

• У затвореном простору обавезно је ношење заштитних маски ( прекривени уста, нос и брада) , и одржавање физичког растојања од 2 метра, како у затвореном тако и на отвореном простору.
  • У периоду до 05.04.2021.године , ауто школе дужне су да наставу и активности које захтјевају рад са више људи у групи (предавања, обуке прве помоћи и сл.) организују на даљину кориштењем средстава електронске комуникације.
  • У аутобусима , којима се обавља превоз лица у друмском саобраћају , број лица која се превозе не може бити већи од броја регистрованих мјеста за сједење.

Против свих наведених субјеката и одговорних лица у њима,  и свих других који не поступе у складу са овом наредбом, предузеће се законске санкције сходно Закону о заштити становништва од заразних болести ( Сл.гласник РС број 90/17).

Ова наредба ступа на снагу даном доношења а  објавиће се у „Службеном гласнику општине Рудо“,ТВ Рудо и званичном сајту општине Рудо.