Обавјештења о одржавању избора за чланове савјета мјесних заједница Општине Рудо

Општинска изборна комисија Рудо  обавјештава грађане општине Рудо да ће се дана 25.04.2021.године (недјеља) спровести избори за чланове Савјета мјесних заједница Општине Рудо у времену од 8.00 до 16.00 часова.

Изборе за савјете мјесних заједница спроводи Општинска изборна комисија Рудо и бирачки одбори у складу са одговарајућим одредбама Изборног закона Босне и Херцеговине, Изборног закона Републике Српске, Закона о локалној самоуправи, Упутства о организовању и спровођењу избора за чланове савјета мјесне заједнице, Статута општине Рудо и Одлуке о образовању, организацији, пословима и начину финансирања мјесних заједница на подручју општине Рудо.

Бирачко право имају сви бирачки уписани у Централни бирачки списак који на дан закључивања бирачког списка (05.04.2021.године) имају пребивалиште на подручју мјесне заједнице.

Локације на којима се налазе бирачка мјеста су:

Увац                -просторије основне школе у Увцу

Штрпци          -просторије мјесне заједнице Штрпци

Старо Рудо     -просторије мјесне заједнице Старо Рудо

Мокронози     -просторије основне школе у Мокронозима

Рудо                -просторије Друштвеног центра у згради старе школе у Рудом

Мрсово           -просторије мјесне заједнице Мрсово

Бјело Брдо      -просторије старе основне школе у Микавицама

Миоче             -просторије мјесне заједнице у Кули

Сетихово        -просторије мјесне заједнице Сетихово

Стргачина      -просторије мјесне заједнице Стргачина

Све додатне информације могу се добити путем телефона 058/711-178, 058/711-164,+38164/399-4414 и 065/605-671.