Obavještenja o održavanju izbora za članove savjeta mjesnih zajednica Opštine Rudo

Opštinska izborna komisija Rudo  obavještava građane opštine Rudo da će se dana 25.04.2021.godine (nedjelja) sprovesti izbori za članove Savjeta mjesnih zajednica Opštine Rudo u vremenu od 8.00 do 16.00 časova.

Izbore za savjete mjesnih zajednica sprovodi Opštinska izborna komisija Rudo i birački odbori u skladu sa odgovarajućim odredbama Izbornog zakona Bosne i Hercegovine, Izbornog zakona Republike Srpske, Zakona o lokalnoj samoupravi, Uputstva o organizovanju i sprovođenju izbora za članove savjeta mjesne zajednice, Statuta opštine Rudo i Odluke o obrazovanju, organizaciji, poslovima i načinu finansiranja mjesnih zajednica na području opštine Rudo.

Biračko pravo imaju svi birački upisani u Centralni birački spisak koji na dan zaključivanja biračkog spiska (05.04.2021.godine) imaju prebivalište na području mjesne zajednice.

Lokacije na kojima se nalaze biračka mjesta su:

Uvac                -prostorije osnovne škole u Uvcu

Štrpci          -prostorije mjesne zajednice Štrpci

Staro Rudo     -prostorije mjesne zajednice Staro Rudo

Mokronozi     -prostorije osnovne škole u Mokronozima

Rudo                -prostorije Društvenog centra u zgradi stare škole u Rudom

Mrsovo           -prostorije mjesne zajednice Mrsovo

Bjelo Brdo      -prostorije stare osnovne škole u Mikavicama

Mioče             -prostorije mjesne zajednice u Kuli

Setihovo        -prostorije mjesne zajednice Setihovo

Strgačina      -prostorije mjesne zajednice Strgačina

Sve dodatne informacije mogu se dobiti putem telefona 058/711-178, 058/711-164,+38164/399-4414 i 065/605-671.