Održana redovna godišnja sjednica Skupštine Vatrogasnog društva Rudo

Dana 15.04.2021. godine u 11.00 časova u Maloj sali Doma kulture u Rudom održana je šesta redovna sjednica  Skupštine Vatrogasnog društva Rudo.

Skupština je na sjednici razmatrala i usvojila: Zapisnik sa pete redovne sjednice Vatrogasnog društva Rudo, Izvještaj o poslovanju za period 01.01.2020. do 31.12.2020.godine, Plan i program rada i finansijski plan za 2021. godinu, kao i Odluku o izmjeni Odluke o imenovanju člana upravnog odbora Vatrogasnog društva Rudo.

Pored članova Skupštine sjednici su prisustvovali, u ime predlagača, ispred Vatrogasnog društva Slobodan  Miković, predsjednik Upravnog odbora i ujedno i predsjednik Društva i starješina Dobrovoljne vatrogasno –spasilačke jedinice Rudu Milun Topalović.

Sjednicom je predsjedavalo Radno predsjedništvo na čelu sa predsjednikom Skupštine Vatrogasnog društva Rudo Vladimirom Bradonjićem.

Na početku sjednice sve prisutne članove Skupštine je pozdravio starješina Dobrovoljne vatrogasno –spasilačke jedinice Rudo Milun Topalović i tom prilikom je napomenuo  da je u predhodnoj godini Dobrovoljna vatrogasno- spasilačka jedinica imala 25 požarnih intervencija, kao 51 tehničku intervenciju i asistenciju iz djelokruga svog rada. Takođe jedinica je dosta radila i na sprovođenju preventivnih mjera zaštite od požara.

Po pitanju tehničkog opremanja Dobrovoljne vatrogasno-spasilačke jedinice Rudo, predhodna godina je bila jedna od najuspješnijih od osnivanja i postojanja Vatrogasnog društva Rudo. Zahvaljujući doniranim sredstvima Vatrogasnog saveza Republike Srpske, opštini Rudo i Američkoj Ambasadi u BiH jedinica je opremljena novom opremom i tehničkim sredstvima u ukupnoj vrednosti od 334.530,91 KM. U istoj godini je nabavljeno novo vatrogasno navalno kombinovano vozilo (kamion) sa kompletnom opremom u vrednosti od 330.000,00 KM od čega je Vatrogasni savez Republike Srpske učestvovao sa 230.000,00 KM uz sufinansiranje opštine Rudo u iznosu od 100.000,00 KM. Takođe Tim za podršku civilno- vojnoj saradnji (CMSE) pri Ambasadi S.A.D. u BiH donirao je vrednu opremu u iznosu od 5.557,50 KM.