Potpisan ugovor o dodjeli osam plastenika socijalno ugroženim porodicama

plastenici

Ugovor o donaciji 8 plastenika socijalno ugroženim porodicama u opštini Rudo, potpisao je u četvrtak načelnik opštine Rudo Dragoljub Bogdanović i Rusmir Hanić, predstavnika Njemačke nevladine organizacije ASB SEE.

Plastenici od 100 i 75 m2, sa sistemom za navodnjavanje, biće donirani socijalno ugroženim licima koja se odrede u saradnji sa Centrom za socijalni rad Rudo. Plastenici su donacija Njemačke vlade a opština Rudo, ovu donaciju sufinansira sa po 800 KM po plasteniku.

Od korisnika se očekuje da osiguraju adekvatnu parcelu za postavljanje plastenika i da od proizvedene količine osiguraju po sto 100 kg proizvedenog povrća po godini, za dodjelu socijalno ugroženim porodicama u toku 2 naredne godine.

Projekat će se realizovati tokom 9 mjeseci, a nabavka i postavka plastenika planirana je za mjesec septembar.

Ovo je prvi projekat koji se raelizuje sa ASB SEE. Tokom sastanka, razgovaralo se o mogućnostima proširenja saradnje kroz druge projekte.