Opština Rudo ima potencijal za razvoj i podršku Vlade Srpske

Ministar turizma

Opština Rudo ima potencijal za razvoj i u narednom periodu radiće se na promovisanju turističkih bogatstava i obezbjeđivanju bolje putne infrastrukture, zaključeno je na današnjem sastanku rukovodstva ove opštine sa ministrima trgovine i turizma Republike Srpske Suzanom Gašić i saobraćaja i veza Nedeljkom Ćorićem.

Gašićeva je nakon sastanka rekla novinarima da Rudo ima prirodne ljepote i puno toga da ponudi turistima, te da ima potencijala za razvoj ove opštine.

Ona je istakla da su putevi prvi preduslov za razvoj turizma i da se moraju razvijati na svim lokacijama, a da je hotel jedan od prioriteta u zajedničkom djelovanju u budućnosti.

188069508_10215548580347194_8360342224765830619_n

– Uz pomoć Vlade Republike Srpske nastojaćemo da pomognemo razvoj ove opštine i dolazak turista – navela je Gašićeva.

Ćorić je novinarima rekao da je razgovarano o tri projekta, među kojima je rekonstrukcija mosta.

On je naveo da je Rudo mala opština, ali jednako važna kao i sve ostale opštine koje imaju i veće potencijale, te da će se razgovarati sa vlasnicima hotela i vidjeti koje su to mogućnosti za ponovno pokretanje hotela.

Načelnik opštine Rudo Dragoljub Bogdanović rekao je da je ovoj opštini obećana podrška za koju vjeruje da će biti ispoštovana.

On je zahvalio ministrima na posjeti i naveo da opština ide u pravom pravcu, te da je cilj da stanovnici imaju bolji život.