Počinje sa radom teniska sekcija Rudo

tenis 1

Početkom ovog mjeseca krenula je  sa radom Teniska sekcija Rudo. Oko 40 polaznika starosti od 7-15 godina, raspoređenih po starosnim grupama, će u narednom periodu uz dva licencirana trenera tenisa naučiti početne  teniske korake.

Sekcija funkcioniše u okviru JU za turizam i sport Rudo, a proizašla je iz prekograničnog projekta „Bijeli sport i kulturno istorijsko nasleđe opština Rudo i Priboj“. Kroz ovaj projekat je zahvaljujući sredstvima Eevropske unije, izgrađen teniski teren u Rudom, obučena su dva trenera za rad sa djecom i nabavljena sva neophodna oprema, kako bi mogla biti uspostavljena teniska sekcija.

tenis 2

Treninzi će se održavati 2 do 3 puta nedeljno i osnovni kurs će biti besplatan za sve   polaznike. Svim polaznicima osigurana je i potrebna oprema.

Prema riječima Vladimira Bradonjića, direktora Ustanove za turizam i sport Rudo, interesovanje djece za ovim sportom je iznenađujuće veliko. Opština Rudo je u okruženju jedna od rijetkih, koja ima uslove za razvoj ovog sporta.

Ova ustanova svojim radom osigurava sve potrebne uslove za razvoj sporta i novih sportskih sadržaja. U okviru iste, pored ove sekcije već godinama egzistira FK Rudo, OK Rudo i Karate klub.

tenis