Prijem kod Načelnika opštine za najbolje učenike SŠC Rudo

ucenici

Načelnik opštine Rudo, gospodin Dragoljub Bogdanović upriličio je prijem za 8 najboljih maturanata, učenike nosioce Vukove diplome i đaka generacije Srednjoškolskog centra Rudo.

Pored razgovora o uspjehu koji su ovi učenici postigli kroz dosadašnje školovanje, razgovaralo se i o budućim planovima. Tokom razgovora, učenici su pohvalili nastavno osoblje i SŠC Rudo, iz koje će ponijeti najljepša sjećanja.

ucenici 3

Načelnik je uručio nagrade učenicima i poželio im sreću u daljem školovanju uz poruku da se uzdaju najviše u sebe, citirajući Šekspira „sreća i sudbina nije u zvijezdama, već u nama samima“, kao i da budu dobri, da poštuju svoje roditelje i da ne zaborave na svoj kraj.

Đak generacije i dobitnik Vukove diplome Svetlana Prelović, tom prilikom je istakla koliko joj je značio ovaj prijem i podrška koju je načelnik pružio školi i maturantima, što joj daje nadu da će se nakon školovanja vrati u Rudo, gdje bi nastavila da živi. Ona planira da upiše Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu.

ucenici 2