U RUDOM ODRŽANE PETROVDANSKE SVEČANOSTI

U Rudom su od 10.-12. jula 2021. godine uz poštovanja propisanih epidemioloških mjera održane Petrovdanske svečanosti. Ovogodišnje Petrovdanske svečanosti otvorene su u subotu 10. jula 2021. godine izložbom slika Višegradske kolonije.

DSC_4120 (002)

Tokom tri dana, koliko su trajale svečanosti publika je imala priliku da prisustvuje promocijama knjiga „Vrata od sunca“ prof. Dragana M. Paponjka, „Divlji anđeli“ Radomira Jagodića, kao i promociji romana prof. Jovane Lazović.

U nedelju 11. jula održan je koncert folklora na Trgu slobode u Rudom, na kojem su se pored domaćina KUD-a „Prosvjeta“ iz Rudog predstavili i dugogodišnja prijateljska društva KUD „Stevan Knićanin“ iz Knića i KUD „Zavičaj“ iz Lazareva.

DSC_4244 (002)

Udruženje žena „Eva“ organizovalo je izbor za najljepši slavski kolač, a vrijednim učesnicama su dodijeljene nagrade.  U okviru Petrovdanskih svečanosti održane su i sportska takmičenja u tri sportske discipline.

214532292_183713610390539_5809804606678694326_n

U subotu 10.07. održan je turnir u odbojci i u odbojci na plaži u ženskoj i muškoj kategoriji. U nedjelju 11.07. održan je turnir u šahu a u ponedjeljak 12.07. turnir u fudbalu. Petrovdanske svečanosti krunisane su svečanom sjednicom Skupštine opštine Rudo koja je održana 12. jula na Dan opštinske slave „Petrovdan“.    Ove godine Petrovdan je proslavljen u prisustvu gostiju iz Republike Srbije, Crne Gore i Republike Srpske.

DSC_4185 (002)

Sve goste koji su došli da obilježimo ovaj značajan datum ispred domaćina pozdravio je i poželio im dobrodošlicu gospodin Dobrisav Milinković predsjednik SO Rudo. Goste je pozdravio i gdin Dragoljub Bogdanović, Načelnik opštine Rudo, koji je tom prilikom pristune upoznao sa dosadašnjim radom opštine Rudo kao i sa planovima. Svoje izlaganje je završio sa porukom da će nastaviti raditi punom parom da se započeti projekti realizuju do kraja, uz podršku saradnika, partnera i svih koji imaju volju da unaprijede život u opštini Rudo i da stvore uslove za ostanak mladih.

Nakon sjednice, uslijedio je kulturni program svečane akademije na kojem su učestvovali Muzički sastav „Katera“ iz Istočnog Sarajeva i frulaš Draško Spasojević.