Radni sastanak predstavnika opština

U srijedu 14.09.2021. godine na inicijativu Načelnika opštine Rudo, organizovana je turistička promotivna tura  u sklopu koje je organizovana vožnja Vodenim ćirom, a potom održan sastanak sa Načelnicima i predstavnicima opština Višegrad, Novo Goražde i Priboj.
241009783_6383252805033264_2867342095068250315_n
Tokom sastanka razgovaralo se o nastavku saradnje i razvoju novih projekata u oblastima turizma i poljoprivrede.
Saradnja u svim oblastima izuzetno je važna i doprinosi stvaranja boljih uslova za život, posebno u opštinama u istočnom dijelu Republike Srpske, koje se suočavaju sa odlivom stanovništva.
Načelnik opštine Rudo, Dragoljub Bogdanović, tokom sastanka je istakao značaj ove vrste saradnje, podsjećajući da su četiri pogranične opštine Višegrad, Rudo, Čajetina i Priboj u martu ove godine potpisali  Memorandum o saradnji, nakon čega su realizovane i prvi zajednički projekti i inicijative.
U saradnji sa opštinom Priboj, građanima pograničnog dijela opština Rudo i Priboj, zahvaljujući naporima predsjednika opštine Priboj, Lazara Rvovića, obezbjeđen je besplatan prevoz i pokrenuti su pregovori oko dovođenja novih investitora u optšinu Rudo, a uz podršku  opštine Čajetina izvršeno je prokopavanje 5 kilometara puta na relaciji Štrpci – Zlatiborski okrug  i izvršene pripreme za asfaltiranje ove dionice.
Na ovaj način otvorene su šanse za razvoj ekonomije i turizma.