Дан планете Земље

planeta

Поводом Дана планете Земље, жене из Удружења жена Ева сашиле су и извезле 30 торби за свакодневну употребу, које су подијелиле својим суграђанкама.

Њихов циљ је био подизање свијести о томе како позитивна промјена, иако мала за појединца, може бити глобално важна – кориштењем торби за свакодневну употребу умјесто пластичних може се направити значајна разлика за планету. „Ако заиста желимо да сачувамо планету Земљу, знање само по себи није довољно, већ је неопходна његова примена“, кажу из удружења.

Активност је подржана у оквиру пројекта „Чуварке традиције 2“ којим се наставља надоградња очувања традиције, што се показало као добра пракса која утиче на жене да наставе бити активан дио друштва.

#LocalDemocracy
#WesternBalkan #EarthDay #WomenEmpowerment

#ReLOaD finansira Evropska unija u Bosni i Hercegovini, a implementira #UNDP.