Завршен 7. Сајам домаћих производа Рудо 2022

У Рудом је у суботу, 14. Маја, након додјеле награда купцима, завршен 7. Сајам домаћих производа Рудо 2022.

Сајам је окупио више од 115 излагача из три земље и 27 општина.

Поред разноврсне понуде домаћих производа, током три дана сајма, посјетиоци и гости сајма уживали су и у разноврсном такмичарском и забавном садржају, а подјељене су и бројне награде.

Овогодишњи сајам свечано је отвориo Љубиша Танић, предсједник Подручне привредне коморе РС, а други дан сајма излагаче и посјетиоце сајма поздравио је др Борис Пашалић министар пољопривреде, шумарства и водопривреде РС који је потом обишао излагаче и разговарао са организационим тимом и руководством општине.

На отварању сајма били су и начелници и представници сусједних општина из региона.

У склопу едукативног садржаја, за пчеларе је првог дана сајма одржано стручно предавање, док су другог дана на централној бини посјетиоци сајма слушали предавање нутриционисте.

Први дан сајма одржана су такмичења ученика основних школа на тему „Одрастајмо заједно уз музику и спорт“,a  награђени радови су:

Нижи разреди: 1.мјесто ОШ „Рудо“ Рудо, 2.мјесто ОШ „Бошко Буха“ Штрпци и 3.мјесто ОШ „Свети Сава“ Рогатица.

Виши разреди: 1.мјесто ОШ „Бошко Буха“ Штрпци, 2. мјесто ОШ „Свети Сава“ Фоча, 3.мјесто ОШ „Фахрудин Фахро Башчелија“ Горажде.

У склопу музичког такмичења младих талената награђени су: за 1. мјесто Нина Мијушковић Рудо, 2. мјесто Ирина Крчо Рогатица и 3. мјесто припало је Јулији Томић из Рудог.

Ове године за „Нај штанд сајма“ проглашен је штанд „Пчеларског центра Батинић“ из Сокоца.

На традиционалном такмичењу за Најљепши штанд мјесних заједница награду је  однио штанд Мјесне заједнице Штрпци, а награде за најколачић отишле су по гласовима публике у руке: Љубице Митровић, Бојане Бошњаковић, Исидоре Новаковић, а по гласовима жирија: Ангелини Пјевчевић, Слађани Стикић и Мирјани Стикић.

Овогодишњи сајам био је посвећен здрављу и хуманости.

Првог дана сајма одржана је свечана вечера, у склопу које је одриграна хуманитарна томбола за обољелу организаторицу сајма, док су за малог Вукашина оба дана Сајма биле постављене  кутије за прикупљене средстава за његово лијечење у Турској.

Први пут на овогодишњем сајму одржан је концерт естрадне звијезде Дејана Матића. Концерт је уз подршку Електропривреде РС, Хироелектране Требишњица одржан у суботу у спортској дворани.

Поред спонзора концерта овогодишњи сајам подржали су: Каритас Швицарске и Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде РС.

Као и ранијих година сајам је подржан од великог броја спонзора којима су уручене и захвалнице и златна сребрна и бронзана плакет. Златна плакета додјељена је Подручниј привредној комори Источно Сарајево, сребрна Композитима д.о.о Увац а бронзана ЕРС Малим хидроелектранама, и Луцид лемон студију Београд.

Остали спонзори сајма: МФ „Микрофин“, МКФ „Сунрисе“, Аура осигурање, „Два брата Арсићи“, Црвена апотека, ЗР Владимир-камп Сетихово, Зока траде Увац, Слога Увац, Српска православна црквена општина Рудо, Меџлис исламске заједнице Рудо, АД Романијапутеви Соколац, Секонд ханд и оутлет Увац, СТР „Слога“ Увац, Ветеринарска амбуланата “Саво„ Рудо, Књижара „Напредак“ Рудо, Пумпа Хифа Оил Тешањ Увац, Спортски објекти и Увачки базени, Штрпци, ППП „Вујопром“ Сјеверин, СТР Слога 1 Рудо, СТР Давид Рудо, СТР Срки Рудо, СТР Сјеме Рудо, Фризерски салон Лепота Рудо, Аутомеханичарска радња „Толе“ Миоче, Хотел Терме 36,6, Кетеринг „Бојанић“.