Stan za socijalno stanovanje

Kroz projekat “Podrška ranjivoj populaciji kroz unapređenje socijalnih usluga u lokalnim zajednicama u BiH u 2022. godini “, koji realizuje ASB SEE organizacija, renoviran je stan u Gojavi.

Stan od 36 kvadrata koji se nalazi u zgradi u Gojavi, renoviran je kako bi se obezbjedio prostor za smještaj lica u stanju socijalne potrebe.  Kroz projekat izvršena je zamjena stolarije, postavljena je izolacija, uređeno kupatilo i kuhinja, postavljen pod i izvršeni molerski radovi.

stan

Ovim projekom stvoreni su uslovi za razvoj nove usluge – pilot model podrške osobama sa posebnim potrebama, socijalno ugroženim i starim osobama, kroz obezbjeđivanje adekvatnog prostora (stana)  za privremeni smještaj, uz kontrolisan nadzor i u slučaju bolesti i odsustva staratelja, odnosno osobe koja se brine o starijoj osobi. Ujedno, stan će se koristiti i za hitan smještaj lica u drugim postupcima u kojima Centar za socijalni rad Rudo učestvuje.

Renovirani stan će biti stavljen na raspolaganje Centru za socijalni rad Rudo.

Ukupna vrijednost investicije iznosila je: 26.990,45 KM od čega je ASB SEE obezbjedio 17.993,63 KM a opština Rudo preostali iznos.

stan1