Posjeta predstavnika udruženja „Zajedno za Sarajevo“ iz Vićence opštini Rudo

vicenca

U srijedu, 17.04.2024.godine  opštinu Rudo posjetili su predstavnici udruženja „Zajedno za Sarajevo“ iz Vićence, Italija.   U toku ove radne posjete u  opštini Rudo  održan je sastanak sa načelnikom opštine Dragoljubom Bogdanovićem, načelnicima Odjeljena opštinske uprave i predstavnicima Centra za socijalni rad  Rudo. Na sastanku se govorilo o dosadašnjoj saradnji, aktivnostima na projektu koji se trenutno realizuje i  budućim planovima . Ovom prilikom  gosti iz Italije posjetili su dnevni boravak djece i mladih sa smetnjama u razvoju i dječiji vrtić „Čarobni kutak“. U boravku su ih dočekali i roditelji korisnika sa kojima su održali sastanak, razgovaralo o potrebama njihove djece i bliže se upoznali sa porodicama i načinom njihovog života.  U toku posjete obišli su prostore u kojima će biti smješten Dnevni boravak za stare  i upoznali se sa dosadašnjim  radovima na ovom projektu koji   trenutno finansiraju .

vicenca

Predsjednik udruženja Carmelo Rigobello i njegovi saradnici izrazili su zadovoljstvo zbog dosadašnje saradnje sa rukovodstvom  opštine Rudo i Centrom za socijalni rad  Rudo i naglasili da će ovu saradnja biti nastavljena i u budućnosti. Ponovnu posjetu udruženja očekujemo u mjesecu septembru, kada ćemo upriličiti zvanično otvaranje Dnevnog boravka za stara lica i lica u stanju socijalne potrebe. Vrednost ovog projekta iznosi 48. 866,00 KM.