U toku akcija „April – mjesec čistoće“

Opština Rudo u saradnji sa KP „Usluga“ Rudo, tokom  mjeseca aprila organizuje akciju proljećnog čišćenja i uređenja grada. U akciju su uključeni učenici OŠ Rudo, OŠ „Boško Buha“ Štrpci i JU SŠC Rudo. U okviru akcije planirano je čišćenje i uređenje javnih površina, pranje ulica, uređenje centara MZ i uklanjanje divljih deponija uz regionalne puteve.

Dana 3. 4.aprila sprovedena je akcija čišćenja školskih dvorišta i bliže okoline centralne škole u Štrpcima i područne škole u Mioču.Ova aktivnost škole je dio šire akcije čišćenja koju organizuje opština Rudo.

Svi učenici učestvovali su u akciji.Očišćena su dvorišta škola, prostor ispred zgrada mjesnih zajednica Štrpci i Mioče, igrališta, dio površina pored puta, okolina spomenika kralju Petru Prvom Oslobodiocu i crkveno dvorište u Štrpcima.

grad_ciscenje

I učenici mlađih i starijih razreda Osnovne škole „Rudo“ učestvovali su u čišćenju i uređenju grada, stvarajući ljepšu sliku i bolje uslove za igru i odrastanje u čistoj i zdravoj sredini. Najmlađi su uređivali školsko dvorište, a malo stariji učenici uredili su okolinu škole i uži dio grada.

Opština Rudo obezbjedila je slatkiše i osvježenje za sve učenike učesnike akcije.

Pozivaju se sva pravna lica, organizacije, zajednice etažnih vlasnika, mjesne zajednice i svi građane opštine da uzmu učešće u akciji, da očiste i urede svoja dvorišta, poslovne prostore, izloge, divlje deponije na svojim područjima i time daju svoj doprinos ljepšoj i zdravijoj životnoj sredini, jer čista i uredna životna sredina oslikava stanje društva kome pripadamo.