Pripreme za Petrovdan, slavu Opštine Rudo

petar i pavle

Tradicionalno obilježavanje praznika i slave Opštine Rudo, 12. Jula – Sv. Apostoli Petar i Pavle, počeće u petak 11. 07. 2014. godine, izložbom slika slikarke Nadežde Nade Vitorović, iz legata Zavičajnog muzeja iz Priboja (Srbija). Otvaranje izložbe je predviđeno za 17, 00 časova. O slikarki Vitorović, govoriće kustos zavičajnog muzeja Slobodanka Klačar i likovni kritičar Radomir Jagodić.

U svečanoj sali Doma kulture Rudo, sa početkom u 17, 30 časova, biće promovisane knjige autora Dušana Zurovca „Stani da ti rečem“ – priče i svjedočenje – „Zločin u Dobrovoljačkoj ulici“, o kojima će govoriti prof. dr. Simeun Bozalo, kao i knjiga autora Radomira Raše Jagodića „Pjesme i crteži“, posvećena sarajevskom atentatu i obilježavanju 100 godina od početka I svjetskog rata. O knjizi će govoriti istoričar i književnik Predrag Ostojić.

U subotu 12. 07. 2014. godine, obilježavanje praznika i slave Opštine Rudo, počeće svečanim prijemom gostiju, te polaganjem vjenaca i paljenjem svijeća na spomen obilježju poginulim borcima otadžbinskog rata u Rudom. U 12, 00 časova održaće se svečana sjednica Skupštine opštine Rudo, sa akademijom u nastavku, a za 13, 00 časova predviđeno je lomljenje slavskog kolača u hotelu „COMSAR“ Rudo.