Promocija knjige „Preci i potomci“

promocija

U subotu je održana promocija knjige „Preci i potomci“ Gorana Kikovića i pomen plemenskom kapetanu Stevanu Marniću.

Promocija knjige „Preci i potomci“ Gorana Kikovića održana je u svečanoj sali Doma kulture „Prosvjeta“ Rudo, a na gradskom groblju obavljen je pomen plemenskom kapetanu Stevanu Marniću i pripadnicima Crnogorsko sandžačke vojske serdara Janka Vukotića. Pomen je obavilo sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve Ruđanske parohije uz prisustvo delegacije opštine Berane iz Crne Gore.

Na promociji knjige „Preci i potomci“ – Monografije Udruženja ratnih doborovoljaca 1912 – 1918 godine govorili su: istoričar i organizator skupa Predrag Ostojić, istoričar i autor knjige Goran Kiković, predsjednik SO Berane iz Crne Gore, predsjednik Udruženja ratnih doborovoljaca 1912-1918 godine Miličko Trifunović,  recezent knjige i književnik Branislav Otašević i Živko Bjelanović, sekretar Udruženja.

promocija2