Ruđanski sportisti na 52. MOSI

mosi1

Dvadeset šest sportista iz Rudog, juče je otputovalo na 52. međuopštinske omladinske sportske igre (MOSI), koje se ove godine održavaju u Požegi. Ove godine opština Rudo predstaviće se u dvije sportske discipline – mali fudbal i odbojka.

U ime lokalne vlasti, sportiste su ispratili Zamjenik načelnika opštine Vidaković Mitar i načelnik Odjeljenja za opštu upravu i društvene djelatnosti Dragan Jovanović.

Prema riječima Zdenke Bradonjić iz JU za turizam i sport Rudo, naši sportisti su dobro prošli u putu, imaju dobar smještaj i već su uspjeli zabilježiti prvu pobjedu. Ruđanski fudbaleri rezultatom 2: 1 pobjedili su ekipu Rogatice.

Na  MOSI, učestvuju sportisti iz 29 gradova, sa tromeđe Srbije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine. Blizu 2000 sportista odmjeriće svoje snage u raznim sportskim disciplinama.

mosi