Održana 8 radna sjednica Skupštine opštine Rudo

Dana 22.09.2017.godine, u maloj sali Doma kulture u Rudom, održana je 8.radna sjednica Skupštine opštine Rudo.

Na sjednici su razmatrane i usvojene: Odluka o izmjeni Statuta opštine Rudo, Odluka o dodjeli studentskih stipendija iz sredstava budžeta opštine Rudo, Odluka o pristupanju izradi Strategije razvoja opštine Rudo, Odluka o prodaji zemljišta neposrednom pogodbom radi oblikovanja građevinske parcele, Odluka o načinu i uslovima prodaje nepokretnosti i Odluka o prodaji putničkog motornog vozila „GOLF 2“.

Pored navedenih odluka odbornici su izvršili više razriješenja i imenovanja iz nadležnosti Skupštine opštine Rudo a koja se odnose na radna tijela Skupštine i direktore JZU DZ“Dr Stojana i Ljubica“ Rudo i JU Centar za socijalni rad Rudo.

Takođe usvojen je Nacrt rebalansa budžeta opštine Rudo za 2017. godinu i isti je upućen na javnu raspravu i usvojena je Informacija o izvršenju budžeta opštine Rudo za period 01.01.-30.06.2017.godine a razmatrani su izvještaji o šestomjesečnom poslovanju korisnika budžetskih sredstava i informacije opštinskih i republičkih službi i udruženja građana iz različitih oblasti.

Usvojeni akti biće dostupni javnosti na sajtu opštine Rudo na poziciji „službeni glasnici“ u „Službenom glasniku opštine Rudo“ broj 8/17.