Škole u Rudom proslavile školsku slavu Sveti Sava

U Rudom su Centar za kulturno prosvjetnu djelatnost „Prosvjeta“ Rudo, Srednjoškolski centar Rudo, Osnovna škola Rudo i Srpsko kulturno i prosvjetno društvo „Prosvjeta“ opštinski odbor Rudo zajedno organizovali Svetosavsku akademiju.

Akademija

Pored kulturno-umjetničkog programa, u okviru kojeg je nastupio hor OŠ Rudo, Ženska etno grupa „Prosvjeta“, folklorni ansambl i frulaš Draško Spasojević, dodjeljene su i nagrade za najbolje radove u okviru literarnog konkursa „Sv.  Sava – ime koje sija kroz vijekove“.

Direktor Srednjoškolskog centra Rudo gospodin Tatomir Elez, uručio je nagrade  Sanji Čemerčić, učenici II razreda,  za osvojenu treću nagradu, Svetlani Prelović, učenici I razreda za drugu nagradu i Anđeli Ristović, učenici III razreda za osvojenu prvu nagrdu.

Povodom školske slave  Sveti Sava u prostorijama Osnovne škole „ Boško Buha“  u Štrpcima, izvršen je obred lomljenja slavskog kolača, gde je pored učenika i zaposlenih radnika škole prisustvovao zamjenik Načelnika opštine Rudo kao i velik broj roditelja i građana.

Bosko Buha

Nakon vjerskog obreda, održana je priredba koju su priredili učenici škole sa svojim nastavnicima i učiteljima. Učestvovala je folklorna i plesna sekcija. Sve pristutne pozdravila je direktorka škole Slavica Kojadinović, koja se gostima, učenicima i zaposlenima u školi obratila uvodnim govorim.

Na kraju se zahvalila rukovodstvu opštine Rudo za izdvojena sredstva radi rekonstrukcije osnovne škole u Budimliji.

BB 2