Ruđanski jesenji sabor

Udruženje žena „EVA“ organizuje manifestacije „Ruđanski jesenji sabor“ koji će se tradicionalno treću godinu za redom održati 26.09.2019.godune sa početkom u 10.00 časova na Trgu.

Pozivamo sve lokalne proizvođače domaćih proizvoda i rukotvorina da se prijave za učestvovanje i prezentovanje svojih proizvoda. Učešće na manifestaciji je besplatno.

Manifestacija je lokalnog karaktera ( za sve MZ opštine Rudo)  gde ćemo do izražaja doći mi lokalni proizvođači i preduzetnici i time skrenuti pažnju na naše domaće proizvode ( čarape od vune, ajvar od 100% domaće paprike, prsluci od vune, domaći 100% džemovi ( borovnica, aronija, kupina, malina…), slatko, med, domaći kolači, domaći likeri, sokovi, domaći sir i kajmak kao i drugi mlečni proizvodi, pleteni šalovi od vune, domaće cveće iz Ruđanskog rasada, domaća hrana koju će članice Udruženja da pripreme za posluženje za sve učesnice/ke, ručno rađeni predmeti, preduzetnice iz Rudog, druga NVO Udruženja iz Rudog  itd… ).

Manifestaciju ćemo zatvoriti prigodnim kulturno umetničkim programom u organizaciji KUD-a „Prosvjeta“.

Manifestaciju podržavaju opština Rudo,  JU za turizam i sport i Dom kulture Rudo.

U okviru projekta „Promocija domaće radinosti i ženskog preduzetništva“ koji se finansira iz sredstava  nevladinih organizacija u lokalnoj upravi za 2019.god.