Javni poziv za dodjelu grant sredstava podrške marginalizovanim grupama žena sa teritorije opštine Rudo

Pandemija COVID-19 ozbiljno je uticala na zdravstvenu i socijalno-ekonomsku situaciju u Bosni i Hercegovini. Zemlja koja trpi teške poslijeratne tranzicijske procese i koja se suočava s velikim ekonomskim izazovima, našla se pred drugom. Trenutna kriza otkrila je i produbila postojeće društveno-ekonomske nejednakosti. Najugroženije društvene skupine kao što su etničke manjine, uključujući Rome i Romkinje, osobe s invaliditetom i žene će kriza najviše utjecati na zdravlje i ekonomsku stabilnost. Dok su veliki administrativni centri i klinike primili znatnu donaciju opreme, mali domovi zdravlja i zdravstvene ustanove primarne zdravstvene zaštite, koji su na čelu otkrivanja i borbe protiv bolesti, još uvijek nisu dovoljno obučeni i nisu dovoljno pripremljeni za liječenje svojih pacijenata/tkinja. Odnosno, podrška domovima zdravlja nije proporcionalna s obzirom na rizik s kojim su zdravstveni radnici/e i zajednice suočeni.

Projekat će provoditi CARE Balkan u saradnji s organizacijama civilnog društva, a koji finansijski podržava Ministarstvo vanjskih poslova Republike Češke, i to u periodu od 01.06.2020. do 31.12.2020.

PREDMET JAVNOG POZIVA

Predmet ovog javnog poziva je dodjela 10 paketa bespovratne pomoći u robi i materijalu za pokretanje, razvoj i unapređenje prihodovne aktivnosti u poljoprivrednoj, zanatskoj, i drugoj djelatnosti, u maksimalnom iznosu do 1.000 BAM (hiljadu konvertibilnih maraka), po porodičnom domaćinstvu.

NAČIN APLICIRANJA I LISTA POTREBNE DOKUMENTACIJE

Korisnici se prijavljuju na javni poziv dostavljanjem uredno popunjenog prijavnog obrasca. Obrazac možete preuzeti u prostorijama COD LUNA.

COD LUNA će organizirati informativne sastanke na kojim će se zainteresiranim korisnicima pružiti sve informacije i uputstva za podnošenje zahtjeva za javni poziv. Info sastanak o načinu popunjavanja obrazca će se održati u ponedeljak 28.09.2020. sa početkom u 11:00 sati u prostorijama COD Luna, molim Vas da se držite epidemiolški mjera i ponesete masku i koristite dezinfekciono sredstvo koje će biti na ulazu COD Luna.

Poziv

Prijavni obrazac