Radomiru Jagodiću uručena plaketa „Sveti Sava“ i pjesnički šešir Ive Andrića

andricgrad1U atrijumu Andrićgrada u Višegradu a povodom prvog konkursa „Pjesme posvećene Andrićgradu 2015“ knjižnjvniku i slikaru Radomiru Raši Jagodiću uručena je plaketa „Sveti Sava“ i pjesnički šešir Ive Andrića za blagodarna djela podarena srpskom narodu.

Književni Fond „Sveti Sava“ Istočno Sarajevo i Sekcija Višegrad objavili su Konkurs za Pjesničke nagrade koje su uručene 04. 07. 2015 na trećoj Književnoj manifestaciji „Književnici zajedno“ uz rođendan Andrićgrada i 40. godina od smrti Ive Andrića.

Nagrade su dodjeljene za tri najbolje pjesme na zadatu temu, po ocjeni žirija u sastavu: književnik Nedeljko Žugić iz Pala, književnik Radomir Jagodić iz Rudog i književnik Božidar Škobić iz Višegrada.

Prva nagrada dodjeljena je Jasmini Janković iz Beograda za pjesmu „Višegradske muze“, druga nagrada dodjeljena je Ljiljani Fijat iz Novi Sad za pjesmu „Andrićgradu“ i treća nagrada dodjeljena je Momčilu Bakraču iz Vrbasa za pjesmu „Otkud ti, Andrićgrade“. Nagrađeni su dobili Pohvalu i Spomen Grafiku Andrićgrada.

andricgrad