Najveća šteta na lokalnim i seoskim putevima

Gotovo sve mjesne zajednice na području opštine Rudo bile su pogođene nevremenom koje je bilo prouzrokovano obilnim kišama.

Najviše štete pretrpjeli su lokalni i seoski putevi, jer su bujične vode na oko 70% ovih puteva uništile dobar dio dionica.

Pojavila su se i određena klizišta. Jedno klizište predstavlja direktnu prijetnju za kuću na području mjesne zajednice Bijelo Brdo, dok ostala klizišta predstavljaju prijetnju po lokalne puteve.

Veliki broj propusta za vodu također je u potpunosti, ili djelimično uništeno, i to mahom propusta koji sprovode vodu iz potoka.

U slivu rijeke Uvac, od vodene bujice nastradalo je i nekoliko desetina pernatih životinja, ali većih gubitaka po životinjski fond nije bilo.

U MZ Mokronozi bujične vode su napravile veću štetu na prizemlju jedne privatne kuće koje,  usled nastale štete. više nije uslovno za život.

Pored navedenog, većih opasnosti po ljudske živote nije bilo.

Bitno je istaći da su pojedini putevi očuvani i ostali neoštećeni jer su se građani tokom padavina organizovali, kako bi svojim djelovanjem spriječili štetu.

Tokom proteklih dana Opštinski štab za vanredne situacije je redovno prikupljao stanja na terenu i izlazio na lice mjesta kako bi se ustanovila šteta i činjenično stanje.